Rebirthing

ŚWIADOME ODDYCHANIE ENERGIĄ.

Rebirthing, jest metodą opracowaną przez Leonarda Orra, uznawaną na całym świecie od lat 70 tych XX wieku, dzięki swej prostocie, skuteczności i szybkim rezultatom. Rebirthing jest do dzisiaj stosowany, przez wielu psychologów, terapeutów, nauczycieli i lekarzy.

Świadomy oddech jest pomostem do nieba. Łączy nas z całością Życia, jest naturalnym mechanizmem uzdrawiającym.

Integruje ciało i umysł, łączy to, co materialne z tym, co duchowe. Uwalnia od traumy narodzin i oczyszcza ciało fizyczne na poziomie komórkowym.

Oddech jest napędem umysłu i stanowi źródło mocy w fizycznym wszechświecie. Dzięki niemu dokonują się uzdrowienia. Zwykle jednak nie dostrzegamy jego ogromnej potęgi.

Codzienne świadome oddychanie energią, zwiększa witalność i zdolność do cieszenia się życiem. Organizm w 70 % oczyszcza się poprzez oddech. Oddech oczyszcza układ krążenia, równoważy poziom dwutlenku węgla we krwi, co powoduje, że ciśnienie krwi się normuje.

Oddychając świadomie, łączymy się ponownie z Energią Życia, Boskim Źródłem. Działając w harmonii z boską energią, wszystko staje się łatwiejsze. Ludzie, którzy oddychają świadomie, mają więcej energii, są bardziej zrelaksowani, zdrowsi fizycznie i umysłowo.

Energia oddechu, oczyszcza, odżywia i odmładza organizm na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej. Świadome oddychanie energią, pozwala oczyścić czakramy i zrównoważyć aurę człowieka. Połączony rytm oddechu, może doprowadzić umysł człowieka do fal alfa – theta w mniej niż jedną minutę.

Podczas Rebirthingu, łączymy wdech z wydechem w spokojnym rytmie. Jedna sesja oddechowa trwa od 1,5 do 2 godzin. Taki sposób oddychania uwalnia ukryty potencjał, podnosi energię, daje większą jasność umysłu, lepsze zdrowie i radość istnienia.

Oddychanie nosem jest zdrowsze od oddychania ustami, dotlenia mózg, natomiast oddech ustami, ułatwia uwalnianie emocji.

W czasie mówienia, śpiewania, oddychamy przez usta. Równowagę przywraca świadome oddychanie nosem. Zwyczajowe oddychanie ustami, utrzymuje ludzi w stanie niepokoju emocjonalnego i zachwiania równowagi energetycznej, gdyż uwalnia emocje poza świadomością.

Świadomy oddech, uczy życia w teraźniejszości. Regularnie stosowany, pozwala w kilka sekund powrócić do stanu alfa.

Rebirthing, to przede wszystkim nauka oddychania energią, tak jak powietrzem oraz rozwikłanie cyklu narodzin i śmierci.

Uzdrowienie naszych traum jest bardzo ważne. Trauma narodzin i urazy wczesnego dzieciństwa leżą u podłoża nieuleczalnych chorób.

Trauma narodzin staje się nieświadomym pragnieniem śmierci.

Dużo ludzi umiera z powodu traumy narodzin. Wielu cierpi z powodu nieprzyjemnych bolesnych doznań, związanych z porodem. Ponieważ wyciągnęli wnioski, że posiadanie ciała fizycznego jest źródłem bólu i przyczyną ich problemów, nieświadomie pragną śmierci. Myślą, że uwolnią się od bólu, jeśli pozbędą się ciała. Walczą z ciałem, wykorzystują, traktują jak wroga.

Główne źródła traumy:

  • Szok porodowy.
  • Syndrom dezaprobaty rodzicielskiej.
  • Niewłaściwe korzystanie z umysłu.
  • Nieświadomy pęd do śmierci.
  • Poprzednie wcielenia.
  • Trauma szkoły.
  • Trauma religijna.
  • Niedołężność starcza.

Ludzie chorujący na astmę, byli zwykle bardzo źle traktowani w chwili narodzin lub we wczesnym dzieciństwie i wówczas podjęli decyzję, że chcą umrzeć. Gdy uwolnią się od traumy narodzin, od pierwotnego zranienia, nauczą się oddychać prawidłowo, astma będzie uleczona, podobnie jak wiele innych chorób.

W czasie pierwszych 10 sesji oddechowych potrzebna jest obecność doświadczonego rebirthera, który nauczył się cieszyć własną energią.

Sesja oddechowa trwa od 1,5 do 2 godzin, spotkanie 2 – 3 godziny.

Leonard Orr napisał wiele książek. W języku polskim wydano dwie:
Świadomy oddech – Wydawnictwo „Ravi” Łódź 2006
Tajemnice Nieśmiertelnych – Wyd. SOURCE Katowice 1994

Rebirthingu uczyłam się bezpośrednio u Leonarda Orra.

W sierpniu 2006 zorganizowałam spotkanie z Leonardem Orrem, które odbyło się w Gdańsku w Ośrodku Fuji San.

Zapraszam na sesje indywidualne i grupowe.

Danuta Falkowska-Drozd
Tel. O58 302 54 82

58 735 09 78
Kom. 506 458 567