Rebirthing - Świadomy oddech

ODDYCHAJĄC ŚWIADOMIE PONOWNIE ŁĄCZYMY SIĘ Z ENERGIĄ ŻYCIA.

Rebirthing, to nauka oddychania energią, tak jak powietrzem oraz rozwikłanie cyklu narodzin i śmierci. Uwalnia od traumy narodzin, oczyszcza ciało fizyczne na poziomie komórkowym.

Podczas Rebirthingu, łączymy wdech z wydechem w spokojnym rytmie. Jedna sesja oddechowa trwa od 1,5 do 2 godzin. Taki sposób oddychania uwalnia ukryty potencjał, podnosi energię, daje większą jasność umysłu, lepsze zdrowie i radość istnienia.

Zwiększona ilość energii, zaczyna krążyć w ciele, wyciągając na powierzchnię stłumienia i ujawniając miejsca blokad energetycznych. Stłumione emocje zaczynają wypływać na powierzchnię w celu uwolnienia. Odpowiednie techniki oddechowe ułatwiają przejście przez trudniejsze doświadczenia.

Oddychanie nosem jest zdrowsze od oddychania ustami, dotlenia mózg, natomiast oddech ustami, ułatwia uwalnianie spiętrzonych emocji.

W czasie mówienia, śpiewania, oddychamy przez usta. Równowagę przywraca świadome oddychanie nosem. Zwyczajowe oddychanie ustami, utrzymuje ludzi w stanie niepokoju emocjonalnego i zachwiania równowagi energetycznej, gdyż uwalnia emocje poza świadomością. Badania wykazały, że pacjenci szpitali psychiatrycznych, mają nawyk oddychania ustami.

Codzienne świadome oddychanie energią, zwiększa witalność i zdolność do cieszenia się życiem. Oddech oczyszcza układ krążenia, równoważy poziom dwutlenku węgla we krwi, co powoduje, że ciśnienie krwi się normuje. Organizm w 70 % oczyszcza się poprzez oddech.

W czasie pierwszych 10 sesji oddechowych potrzebna jest obecność doświadczonego rebirthera, który nauczył się cieszyć własną energią.

Świadomy oddech:

 1. Wdech i wydech nosem, lub wdech i wydech ustami, dynamicznie, bez przerw między wdechem i wydechem.
 2. Wdech aktywny – wciągaj powietrze świadomie.
 3. Wydech pasywny – rozluźniony.
  Nie wypychaj i nie powstrzymuj wydechu, nie kontroluj.
 4. Oddech cyrkulacyjny. Stapiaj wdech z wydechem w nieprzerwanym kole oddechu. Oddech połączony, łączy ducha i materię.
 5. Wypełnij brzuch, klatkę piersiową i doprowadź oddech do głowy.

Ćwiczenie 20 oddechów połączonych:

 • Oddychaj nosem, dynamicznie, łącząc wdech z wydechem.
 • Głęboki wdech rozluźniony wydech.
 • Każdy oddech 5,10,15,20 głębszy od poprzednich.
 • Wykonuj ćwiczenie 3 razy dziennie.

Ćwiczenie zajmuje niewiele czasu, jednak ma wielkie znaczenie dla naszego rozwoju. Uczy życia w teraźniejszości. Regularnie stosowany, pozwala w kilka sekund powrócić do stanu alfa.

Energia oddechu, oczyszcza, odżywia i odmładza organizm na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej. Świadome oddychanie energią, pozwala oczyścić czakramy i zrównoważyć aurę człowieka.

Ludzie, którzy oddychają świadomie, mają więcej energii, są bardziej zrelaksowani, zdrowsi fizycznie i umysłowo.

Oddychając świadomie, łączymy się z Energią Życia,  Boskim Źródłem. Działając w harmonii z boską energią, wszystko staje się łatwiejsze.  

Polecam książkę Leonarda Orra: Świadomy  oddech – Wydawnictwo „Ravi”  Łódź 2006