Sztuka szczęśliwego życia

Wszystko, czego potrzebujemy do szczęścia, do fizycznej, umysłowej i duchowej harmonii jest w nas samych.

Oddech może dać nam wszystko, co wszechświat ma do dania. Odkrycie tej prawdy budzi uczucia głębokiego spokoju, zaufanie do siebie, do życia i poczucie wewnętrznej jedności.

Reintegracja Oddechem otwiera naszą świadomość na zrozumienie i doświadczenie prostych zasad, prowadzących do długowiecznego, radosnego, twórczego życia. Pozwala doświadczać radości, miłości i szczęścia w każdym wieku, niezależnie od zewnętrznych sytuacji.

Żaden człowiek, żadna sytuacja, żadna rzecz nie może nam tego odebrać. To daje spokój, prowadzi do głębokiej wewnętrznej harmonii.

Nasze związki są spokojne i harmonijne, kiedy  sami jesteśmy spokojni, gdy doświadczamy wewnętrznej harmonii.

Przestajemy być ofiarami życiowych sytuacji. Zamiast skupiać się na tym, co w naszym życiu nie funkcjonuje, zaczynamy kochać życie, zauważamy i doświadczamy więcej pozytywnych stron życia.

Gdy szukamy szczęścia w zewnętrznym świecie, tracimy zdrowie i siły,  coraz bardziej uzależniamy naszą naturalną zdolność do bycia szczęśliwym, od osiągnięć, ludzi i rzeczy.

Im więcej posiadamy, tym bardziej się boimy a kiedy tracimy to, na czym zbudowaliśmy nasze poczucie szczęścia,  cierpimy.

Gdy stracimy siły i zdrowie w pogoni za szczęściem, to także cierpimy, bo nie możemy cieszyć się z tego, co posiadamy, gdyż zablokowaliśmy kanały radości.

Chorujemy, bo stłumiliśmy dużo bólu i lęku. Stłumiliśmy także, naturalną spontaniczność, radość i miłość. Choroby serca związane są z chronicznym lękiem i nieświadomym tłumieniem radości i miłości. Z doświadczeń własnych oraz wieloletniej pracy z grupami odkryłam, że nasze najgłębsze lęki dotyczą swobodnego przepływu miłości i radości.

Pragniemy miłości bezwarunkowej, ale się jej boimy.

Nie liczyliśmy się z potrzebami naszego ciała, wykorzystywaliśmy samych siebie, projektując szczęście coraz dalej i dalej w przyszłość, poszukując coraz silniejszych stymulacji.

Szukając szczęścia i spełnienia,  zapomnieliśmy o tym, że prawdziwe szczęście i radość są w nas, a nie w innych ludziach czy rzeczach.

Prawdziwe szczęście pochodzi z naszego wnętrza – jest stanem naszej duszy.