Oddech intuicyjny

Świadomy, swobodny oddech, to świadome życie. Życie świadome siebie. Oddech łączy nas z oceanem energii.

Oddech indywidualny, łączy nas z oddechem uniwersalnym.

Wszystko jest połączone oddechem. Praktykując świadome oddychanie, stajemy się coraz bardziej świadomi, żyjemy świadomie. Doświadczamy, głębokiego intymnego związku z Wszechświatem. Wzrasta nasze zaufanie do siebie, świata i innych, poczucie bezpieczeństwa i odwagą bycia sobą.

Głęboki, świadomy oddech, to transformująca podróż do wnętrza siebie, odkrywanie skarbów duszy. W naszym ciele, w pamięci komórkowej, są zakodowane wszystkie wspomnienia, od poczęcia do chwili obecnej, jest także pamięć poprzednich wcieleń.

Wszystko istnieje symultanicznie.

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, istnieją jednocześnie  w chwili obecnej, w naszych fizycznych ciałach. Gdy oddychamy, pozostając świadomi oddechu i ciała, kiedy świadomością jesteśmy w ciele, jesteśmy w  teraźniejszości.

Skupiając uwagę na swoim ciele i odczuciach,  gromadzimy energię. Energia podąża za naszą uwagą.

Kiedy uwagę skupiamy na oddechu i ciele fizycznym, dajemy energię sobie, wzmacniamy i uzdrawiamy samych siebie. Podnosimy poziom własnych wibracji.

Oddech życia

Oddech jest pulsem życia. Poprzez oddech człowiek włącza się w rytm natury. Oddech podlega określonym rytmom:  wdech i wydech, przyjmowanie – dawanie, podobnie jak  przypływ – odpływ oceanów, jak cykle zmieniających się pór roku. Dopóki oddychamy – żyjemy, bo oddech to życie.

Gdy panuje równowaga między wdechem i wydechem, wtedy nasze życie jest zrównoważone. Wdech i wydech są równie ważne. Jakość oddechu, wpływa na jakość życia.

Świadomy oddech, równoważy jin i yang, męskie i żeńskie. Oddech może łączyć, albo dzielić, może uspakajać albo pobudzać. Każda emocja, związana jest z określonym rytmem oddechu.

Oddech wymaga praktyki, sama wiedza nie wystarczy.

Oddychanie nosem – rozjaśnia umysł, poprawia pamięć, wzmacnia intuicję i intelekt.

Oddychanie ustami – ułatwia uwalnianie stłumionych emocji.

Oddychanie w ciepłej wodzie – głęboko relaksuje, przywołuje wspomnienia z narodzin oraz okresu prenatalnego.

Oddychanie w zimnej wodzie – silnie aktywuje, kontaktuje  z miejscami, gdzie ukrywamy, lęki i ból.

Tężyczka, to fizyczna manifestacja strachu w naszym ciele. Występuje u niektórych osób w czasie pierwszych sesji oddechowych. Najczęściej pojawia się w rękach, nogach, szczękach, czasem jako ucisk w klatce piersiowej. Przyczyną tężyczki jest kontrolowanie wydechu – jego wypychanie lub powstrzymywanie. Kontynuowanie oddychania, rozluźnianie wydechu, uświadomienie sobie lęku, akceptacja zachodzących doznań prowadzi do integracji i tężyczka znika. W czasie pierwszych 10ciu sesji oddechowych wskazana jest obecność doświadczonego praktyka integracji oddechem lub rebirthera.

Hiperwentylacja – Szybki oddech, łączy z lękiem, pozwala wyjść poza kontrolę umysłu. Akceptacja lęku i związanych z nim fizycznych doznań oraz rozluźniony, zrelaksowany wydech, ułatwiają uwalnianie lęku z ciała. Hiperwentylacja może być niebezpieczna, dlatego nie należy uczyć się świadomego oddychania z książek. Czytanie książek jest pomocne, ale nie zastąpi pracy wewnętrznej w obecności doświadczonego praktyka. Zwykle po 10 sesjach oddechowych z praktykiem, można samodzielnie kontynuować sesje świadomego oddychania.

Hiperwentylacja i tężyczka pojawia się w czasie sesji oddechowych, tylko u tych osób, które boją się swoich prawdziwych uczuć i myśli. Stłumione, osądzone, uznane za złe myśli i uczucia, schodzą na poziom nieświadomy. Kiedy stłumiony materiał pod wpływem głębokiego połączonego oddechu zaczyna wypływać na powierzchnię – wypychają wydech, tak jakby wypychanie miało ich uwolnić od tych emocji które kiedyś uznali za złe.

Nieświadome przywiązanie do wysiłku, walki i bólu manifestuje się również w czasie sesji. Lęk przed stłumionymi emocjami, walka i opór czynią sesję bardzo intensywną. Obecność doświadczonego praktyka może pomóc w uświadomieniu wzorców i ich przemianie.

Jak oddychasz, tak żyjesz. Ważna jest jakość oddechu. Szybki, płytki, chaotyczny oddech, prowadzi do paniki. Gwałtowny oddech z wypychanym wydechem, towarzyszy atakom gniewu.

Oddechem można kontrolować emocje. Płytki, powolny oddech, szczytami płuc oddziela nas od lęku. Szybki, płytki oddech ponownie łączy nas z lękiem. Wypychany wydech pozwala odreagować gniew, zatrzymanie oddechu, oddziela od emocji i wzmacnia napięcia w ciele. Kontrolowanie emocji, to chwilowa ulga a nie uzdrowienie. 

Świadomy oddech – nie oznacza kontroli. Głęboki świadomy wdech i zrelaksowany wydech pozwala wyjść poza kontrolę emocji na rzecz świadomości uczuć, łączy z mądrością serca i prawdą duszy.

Świadomy oddech – to świadome życie. Kiedy oddech staje się głębszy i wolniejszy, gdy łączymy wdech z wydechem odzyskujemy spokój, równowagę, mamy głębszy kontakt z sobą i innymi. Rośnie poczucie wewnętrznej mocy, zaufanie do samego siebie, własnych uczuć i ciała. Żyjemy bardziej świadomie w większej harmonii ze światem. Rośnie radość istnienia, odwaga bycia prawdziwie sobą w codziennym życiu oraz w relacji z innymi.

Poprawia się jakość naszego życia.