Podstawą wszelkiego Życia we wszechświecie jest energia. Każdy świadomy oddech wypełnia ciało nową energią, nowym życiem.

Energia wszechświata porusza się w naszych ciałach wewnątrz określonych kanałów energetycznych: centralnego-środkowego,  oraz prawego i lewego.

Głównym środkowym strumieniem płynie uniwersalna energia,łącząca nas z duchowym kosmicznym światłem. Ze środka kanału centralnego rozwijają się pozostałe strumienie energetyczne podobnie jak gałęzie tętnic i żył wychodzących z aorty.

Siła życiowa, płynie z tyłu ciała z dołu do góry, z przodu ciała z góry na dół,
Wdech z tyłu w górę, wydech z przodu w dół.

Wdech aktywny – by pociągnąć energię w górę kręgosłupa.
Wydech pasywny – zawierzenie Bogu, poddanie się procesowi życia.
Każdy świadomy oddech, równoważy energię męską i żeńską.

Biblia mówi: Stwarzając człowieka Bóg tchnął w jego nozdrza tchnienie życia i człowiek stał się istotą żywą.

Nasze życie rozpoczyna się od wydechu.
Wdech należy do nas, wydech do Boga.

Oddychając świadomie współtworzymy świat z Bogiem.

Trauma narodzin, szok związany z pierwszym oddechem, klaps zmuszający do pierwszego samodzielnego oddechu, wstrząs, jakiego doświadczyliśmy w chwili narodzin, jest przyczyną nieświadomego pragnienia śmierci, lęku przed życiem i chęci powrotu do Boga. To doświadczenie wpływa na całe nasze życie i leży u podłoża negatywnych przekonań na temat życia, świata, i siebie.

Negatywne, błędne przekonania oraz lęk, mogą zablokować swobodny przepływ energii, co prowadzi do zaburzeń energetycznych,  powoduje powstawanie chorób psychicznych, emocjonalnych i fizycznych.

Chorobę można leczyć, zanim zamanifestuje się na planie fizycznym.

Lecząc nasze dolegliwości emocjonalno – duchowe, zapobiegamy tworzeniu chorób fizycznych. Uświadamiając sobie błędne przekonania, uwalniając stare i tworząc nowe wzorce, uzdrawiamy umysł i ciało.

Z każdym wdechem, wpływa do naszego ciała energia życia, która nieustannie oczyszcza nas, wzmacnia i regeneruje. Razem z wydechem uwalniamy wszystko, co nie jest nam potrzebne, wszystko to, co już nam nie służy. Uwalniając stare, robimy miejsce na nowe.

Poprzez oddech, życie nieustannie odradza się. Oddech jest pomostem łączącym ducha i materię, łączy Niebo i Ziemię.

Oddech jednoczy, umysł, duszę i ciało, utrzymuje we wzajemnej harmonii.